RTC na Czech ringu

Jedním z pořadatelů, kteří své závody pořádají na nově vybudovaném okruhu Czech ring na letišti v Hradci Králové, je i RTC (Rallye Team Chrudim). Poprvé, jsem zde byl při první závodu, pořadaným Karlem Pohnerem. Rallyshow byla zajímavá a tak jsem se sem vydal i na tento ryze amatérský podnik.

Fotogalerii naleznete zde.

Hlavním pořadatelem je Martin Kučera, který se závodů účastní zároveň jako předjezdec a sám si tak může zkontrolovat bezpečnost tratě, ale i diváky, kteří nejsou vždy ukáznění. Na hradecké letiště jsem dorazil asi v polovině odjeté  první RZ. Závod je totiž pojat jako rallye a tak se nejedou jednotlivé okruhy ale jednotlivé RZ a vytahané bahno se narozdíl obdobných závodů neuklízí, ale nechává se volně na trati.

Trať je zde postavena relativně „bezpečně“ a tak jsou na ní puštěny i vozy, bez ochranných rámů. K vidění je tu ale spoustu speciálů, kteří tuto bezpečností klec mají. Povinností je tak pouze helma a vůz, který absolvuje technickou přejímku. Závodních posádek se zde sešlo na 60 a nasazení jednotlivých jezdců bylo opravdu vysoké.

Osobně mě potěšilai účast Aleše Komárka, tento kdysi kopcový specialista sice kdysi prohlásil, že věší svou závodní kombinézu na hřebík, nicméně jeho závodní srdíčko evidentně bije dál a tak se na tuto bezpečnou trať bez stromů vydal s krásným speciálem Mitsubishi Lancer EVO X. Že Aleš nezapoměl závodit, svědčí jeho vítěztství v absolutním pořadí. Velice krásné smyky a přitom rychlou jízdu předváděl Radek Šťastný se Subaru Impreza.  O zábavu se ale starali i ostatní posádky, s různým závodním nářadím. K vidění tak byl například Fiat Chinquecento nebo Fiat 126. Krásné byly i Lancie Delta a velké zastoupení měla i domácí značka Škoda.  Velice zajímavým počinem je možnost půjčit si vůz od pořadatele. Oním vozem je Renault Clio 1,4 a půjčovné je symbolické, 100,-Kč za jednu jízdu + startovné.

Ze závodů jsem odjížděl dříve, než skočil ale pokud bych měl hodnotit, byl jsem spokojený. Relativně bezpečně postavená trať, nízké startovné (600,-Kč), možnost půjčení vozu, velké množství pořadatelů… osobně držím Martinovi palce aby se mu dařilo i při dalších závodech, o kterých Vás budeme informovat.