Krátká Kopná a pohodový Vyškov

petrNadpis velmi krátce shrnuje účinkování Petra Vraje a Jana Mikulíka v soutěžích doposud odjetých v aktuálním ročníku Rallysprintsérie. Do sezóny vstoupila posádka s novými partnery a novým bojovým zbarvením svého Favorita. První ostrý start je čekal na Ageus rallysprintu jak se nově jmenuje někdejší Kopná.

Začali pěkným časem hned na první zkoušce, ovšem už na druhé RZ svou snahu přehnali. Havárie se obešla bez zranění, ale byl to až příliš rychlý konec. „Kopná je pro nás oba skoro doma takže jsme se chtěli vytáhnout a jeli jsme od začátku naplno. Jenže na druhé RZ jsme měli malou chybku v rozpise, která v daných podmínkách byla rozhodující. Už při nájezdu do zatáčky jsem viděl, že rychlost je příliš vysoká a tak nebyla šance s tím něco udělat. S autem jsme pak sice odjeli, ale proražený chladič znamenal konec“, popsal nešťastnou situaci Petr. Takže první podnik se klukům moc nepovedl a ještě je čekala spousta práce při opravě vozu. Do další soutěže, kterou byla Rally Vyškov jim zbýval necelý měsíc takže to byl opravdu nelehký úkol.

Rallysprint_Kopná_2017_033

Vše se podařilo včas zvládnou a šestého května Favorit v plné parádě sjížděl ze startovní rampy ve Vyškově. Vyškov je pro tuhle posádku zemí zaslíbenou neboť v roce 2015 zde zvítězili v Opel Adam cupu a v loňském roce vyhráli po těsném souboji s Červenkou svou třídu i skupinu. Takže letos vlastně šlo o obhajobu loňského výsledku jen konkurentem ve skupině byl tentokrát Hladík se Swiftem a Perník s rychlou 130 LR. Perník se ovšem vyřadil chybou hned na druhé RZ kde nabral 5 minutovou ztrátu. Naopak Jirka Hladík se držel velmi těsně za naší posádkou, ale i tak se Petrovi s Honzou dařilo postupně budovat náskok, který stačil k pohodlnému vítězství ve skupině. Ve třídě kluci prakticky neměli konkurenci, když hned od první RZ všem ujížděli o více jak vteřinu na kilometr. Takže třídu nakonec vyhráli celkem o 5 minut a tím kompletně obhájili loňské umístění. „Vyškov byla opravdu vydařená soutěž od seznamovaček přes přejímky až po samotný závod probíhalo vše naprosto bez problémů. V první sekci jsme nezvolili dobře pneumatiky takže a i při vzpomínce na Kopnou jsem jel trochu opatrněji. Na další sekce jsme přezuli, šli do toho trochu víc a na časech to bylo znát. Vyškovská rally byla po Kopné opravdovou vzpruhou a už teď se moc těším na rally Most, která bude pro všechny velkou neznámou“.

Rally_Vyškov_2017_004

Jak už Petr předznamenal dalším dílem Rallysprintsérie bude o prvním červnovém víkendu Rally Most. Zdejší soutěž je nová takže bude zajímavé sledovat jak se posádky popasují s nástrahami silniček vinoucích se v Krušných horách.

1 komentář

Zanechte odpověď

Musíte být přihlášen jako ke vkládání komentářů.