Úspěšná mise posádek BoBo rally klubu na valašském „Monte“

 

stopa miki 07První únorový víkend se v okolí Vizovic jel už 42 ročník Rally ve stopě Valašské zimy. Na start této amatérské soutěže se postavili i dvě posádky BoBo rally klubu. S číslem 20 to byl Jan Mikulík s Tomášem Jakubem ve Škodě Felicii 1,6 LPG a s číslem 65 Pavel Zátorský s Lubomírem Mockem také ve Felicii, ale s motorem 1,3. Trať čítala celkem 30 ostrých kilometrů, které byly ztíženy střídavým povrchem od mokrého asfaltu přes břečku a sníh až po ledové pasáže. Na trať kromě našich posádek vyrazilo celkem 132 vozů což je velmi slušná konkurence. Cíl vidělo nakonec 96 posádek, mezi nimiž se na 29 místě absolutně a 13 ve skupině umístil Jan Mikulík s Tomášem Jakubem. Pavel Zátorský a Lubomír Mocek obsadili celkové 60 místo a 38 ve skupině. A jak vlastně vypadala soutěž z pohledu našich posádek, vám povědí sami aktéři.

stopa miki 08

Jan Mikulík: Letošní Stopa pro mě byl první závod odjetý alespoň částečně na sněhu, takže umístění, na které jsme dosáhli je výsledkem z říše snů. Před soutěží jsme jen zlehka prověřili stav vozu a bez nějakých velkých příprav jsme s Tomášem v pátek sedli do auta a vyrazili vstříc dobrodružství. Slalomové zkoušky byly letos velmi pěkné a někde jsem jel úplně poprvé. Právě i kvůli tomu jsem v sobotu ráno zvolil až příliš opatrné tempo, se kterým jsem nebyl moc spokojen, ale jak se ukázalo méně, je někdy více. V druhých průjezdech už jsem jel o poznání rychleji, ale rozhodně před příštím ročníkem věnuji nějaký čas přípravě před soutěží. Na závěr bych poděkoval všem, kdo se na našem startu podíleli. V první řadě Peťovi Vrajovi a Filipu Randýskovi za pomoc s přípravou vozu a servis při soutěži. Dále našim sponzorům, fanouškům z CRF, fanynkám z AK rally fans, mé ženě a dceři za trpělivost a Tomášovi za perfektní diktát i bezva atmosféru v autě.

stopa miki 07

Tomáš Jakub: Letošní stopa se mi líbila, hlavně střídání různých povrchů byla opravdu výzva. Neměli jsme více méně žádnou horkou chvíli, jen pár malých překvapení na ranní ledové RZ Čamínka. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na tomhle bezva zážitku. Doufám, že příští rok opět vyrazíme na trať.

Pavel Zátorský: Letošní ročník stopy byl krásný, protože se jelo alespoň částečně na sněhu. Moc jsme se těšili a byli připraveni na pořádné nasazení v rychlostních zkouškách. S časy jsem byl spokojen až na chybu, které jsem se dopustil, ale naštěstí se nám ani autu nic nestalo. Diváci nás rychle vytáhli a mohli jsme hned pokračovat, takže vše dobře dopadlo. Pořadatelský tým vytvořil velmi krásné a náročné slalomové zkoušky. Luba fungoval perfektně, auto taky nezklamalo, jen já budu muset zapracovat na řešení krizových situací. Chtěl bych na závěr poděkovat sponzorům, divákům, Filipovi za servis a svému spolujezdci za dobře odvedenou práci. Už teď se těším na další ročník.

stopa pavlik 03

Lubomír Mocek: Letošní ročník byl velice povedený jak po stránce výběru tratí tak i krušným počasím které naší posádce svědčilo. Svezení opravdu stálo za to. Úžasní byli diváci na RZ Raková kteří nám neskutečně pomohli a jen díky nim jsme mohli projet cílem. Podtrženo sečteno úžasná atmosféra a parádní svezení s Pavlem, který jel naplno, jak nejvíc mohl.

 

 

1 komentář

Zanechte odpověď

Musíte být přihlášen jako ke vkládání komentářů.