Valašská rally se vrací do ‚velkého mistráku‘

logo valaška

Loňská snaha pořadatelského týmu Valašské rally vrátit soutěž na výsluní českého rallysportu se naplňuje. Ve zveřejněném sedmidílném kalendáři MČR v rally 2017 je právě 36. ročník Rocksteel Valašské rally úvodním podnikem. Soutěž se uskuteční ve dnech 24. – 26. března 2017 s centrem ve Valašském Meziřící, mnohem více času ovšem posádky stráví v prostředí zkušebního areálu Tatry v Kopřivnici. Valašská rally se loni odjela v rámci Rallysprint Série a pořadatelský tým se v návaznosti na zdárný průběh rozhodl zažádat o návrat soutěže mezi dvoudenní závody, tedy do kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2017. Rally komise FASu v závěru loňského roku tento návrh akceptovala, což odstartovalo kroky organizátorů zvládnout přerod soutěže z jednodenního na dvoudenní formát. Tato skutečnost se odráží zejména v nutnosti zdvojnásobit počet kilometrů rychlostních zkoušek proti minulému ročníku.

„Zdárný loňský ročník byl důležitým odrazovým můstkem pro další vyjednávání o budoucnosti Valašské rally. Nyní jsme s naší soutěží zpět ve velkém mistráku, na pozicích, kam Valaška vždy patřila. A věřím, že podobně zdárně zvládneme i letošní ročník v rámci MČR v rally,“ říká předseda organizačního týmu Jaromír Tomaštík. Na detailnější informace ohledně trati je samozřejmě zatím brzy, ale už brzy budou na internetových stránkách www.valasskarally.cz k dispozici Zvláštní ustanovení, které obsahují všechny základní informace k letošnímu ročníku. Na jejich základě můžeme uvést, že 36. ročník Rocksteel Valašské rally slavnostně odstartuje v pátek 24. března 2017 v 17. hodin z náměstí ve Valašském Meziříčí, kde bude rovněž sídlit ředitelství soutěže. Jinak už ve čtvrtek a v pátek čekají na startovní pole seznamovací jízdy, program bude v pátek odpoledne pokračovat administrativní a technickou přejímkou v areálu Autocentra Lukáš ve Valašském Meziříčí. Vlastní soutěž se nově uskuteční ve formátu sobota – neděle. Na posádky bude připraveno dvanáct rychlostních zkoušek v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice. Šest v sobotní etapě, dalších šest v nedělní (vždy na třech úsecích). Fanoušci se již nyní mohou těšit na průjezdy diváckých speciálek na kopřivnickém polygonu v obou závodních dnech. „Připravujeme tři rychlostní testy na Novojičínsku, dva na Vsetínsku a jeden společný. Rychlostka povede po silnicích Vsetínska i Novojičínska. Každou měřenou trasu projedou soutěžní posádky dvakrát. Celkem půjde o více než stopadesát ostrých kilometrů. V harmonogramu najdete i zcela nové úseky nebo místa, kudy Valašská rally už několik let nejela. Děkuji zejména obyvatelům a představitelům vesnic za to, že se nám podařilo postavit podle našeho názoru soutěžácky i divácky zajímavou a náročnou trať,“ doplňuje Tomaštík.vlčák valaška

Nejrychlejší posádky se vrátí na cílovou rampu na náměstí ve Valašském Meziříčí opětovně v nedělním odpoledni (26. března 2017), kde budou krátce před 15. hodinou slavnostně dekorovány. Informačním kanálem Rocksteel Valašské rally bude internetová stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži se budou objevovat i na facebookovém profilu ‚Valašská Rally Valmez‘.

T.Plachý, D. Póč

9 komentáře/ů

 1. Ozzak napsal:

  No a tímto bych chtěl odstartovat diskuzi o tom esi neobnovíme setkání CRF při Valašce?

 2. Rizek napsal:

  No, pěkně se trefili. Zrovna kdy budu v Německu.

 3. Ozzak napsal:

  Tož Tomík zjistil, že chatky na Trojáku nefungují. Takže se musí najít nové místo.

 4. Chachin napsal:

  Já jedu, teda když budu živ a zdrav.

 5. Ozzak napsal:

  No zatím nás teda moc není. Pokud se nepřidají další tak to můžeme spáchat u mě doma, ale jinak už mám vyhlídlé jiné chatky takže se ostatní co nejdříve vyjádřete ať to můžu začít řešit.

 6. Line napsal:

  Vypadá to, že bych mohl. Jenže jak se tam dostat? Zkusím se ještě poptat Tomika1

 7. carlos napsal:

  Pokud chcete navštívit několik RZ , tak je třeba si připravit větší obnos peněz na „vlezné “ . Na okruhovou RZ Polygon se platí 100,- včetně servisu. Ceník zde : http://valasskarally.cz/divaci/vstupne/ .RZ 3/6 Lešná se jede – start Starý Jičín – Jičina , Kojetín , Straník , Hostašovice , Mštěnovice , Vysoká , Perná , Lešná .

Zanechte odpověď

Musíte být přihlášen jako ke vkládání komentářů.